Sırbistan’da Dragan Stojkovic’ten Dusan Tadic cevabı!

EURO 2024 C Grubu’nun 1’inci haftasında İngiltere’ye 1-0 mağlup olan Sırbistan’da teknik direktör Dragan Stojkovic açıklamalarda bulundu.

Dusan Tadic’in yedek kulübesinde yer alma sebebinin taktiksel nedenlere bağlı olduğunu belirten Dragan Stojkovic, “Dusan Tadic, taktiksel nedenlerden ötürü yedek kulübesinde başladı. İkinci 45 dakika onu taze bir şekilde oyuna dahil etmek istedim. Bu taktikle ilgiliydi” dedi.

İngiltere maçını değerlendiren Dragan Stojkovic, “Çok iyi bir maçtı, iki takımın da kalitesi yüksekti. İngiltere çok iyi ve güçlü bir takım ama biz çok cesur bir oyun oynadık; oynamayı hedeflediğimiz futbol tarzı buydu. Değişikliklerle istediğimiz yere ulaşmayı başardık, topun kontrolü ve İngiltere’nin savunma yapmasını sağlamak. Yaptıklarımızla gurur duyuyorum, kaybetmeyi hak etmedik ama yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Slovenya maçına dikkat çeken Dragan Stojkovic, “Elbette sonuçtan memnun değilim ama olan oldu ve dinlenip toparlanmak için yeterli zamanımız var. Slovenya karşısında elimizden geleni yapacağız, o maçı kazanmak zorundayız. Bu gece için tüm oyuncuları kutluyorum, sonuç dışında herhangi bir hayal kırıklığı yok. Kaybetmeyi sevmiyorum ama bu da işin bir parçası” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x